Dantų rovimas

Dantų šalinimo priežastys

  • Nuolatinis arba pieninis dantis yra negrįžtamai išgedęs, traumuotas ar kitaip pažeistas;

  • Ruošiamasi ortodontiniam gydymui ir norima padaryti daugiau vietos dantims judėti burnos lanke;

  • Protiniai dantys dygsta netaisyklingai arba yra retinuoti (susiformavę, tačiau pilnai neišdygę).

Jeigu pajutote danties skausmą, jautrumą šalčiui ir karščiui, fizinį diskomfortą, pastebėjote danties spalvos pokyčius, nedelskite ir susisiekite su gydytoju odontologu. Pasistengsime išsaugoti pažeistą dantį, o kraštutiniu atveju atliksime greitą ir beskausmį danties šalinimą.



Dantų šalinimo kaina:

Dantį pašalinsime greitai, be skausmo ir už prieinamą kainą.

Burnos chirurgo konsultacija/gydymo plano sudarymas (30 min.)

39 eur

Burnos chirurgo konsultacija/gydymo plano sudarymas (1 val.)

59 eur

Pieninio danties šalinimas

Nuo 40 eur

Nuolatinio danties šalinimas

Nuo 50 eur

Protinių dantų rovimas

Nuo 90 eur

Retinuoto danties šalinimas

Nuo 120 eur

Komplikuotas danties šalinimas

Nuo 170 eur

Informaciją apie kitų paslaugų kainas rasite čia.


Kas atlieka dantų šalinimą?


DUK

Atsakome į pacientų dažnai užduodamus klausimus apie dantų rovimą.

1. Kaip jausiuosi po danties traukimo?

Praėjus nejautros poveikiui, galite jausti trumpalaikį fizinį diskomfortą: maudimą, nedidelį kraujavimą, tinimą. Tai normalūs pojūčiai, juos malšinti galite laikantis gydytojo rekomendacijų, vartojant paskirtus medikamentus.

2. Kada galėsiu valgyti?

Rekomenduojama pirmas pora valandų susilaikyti nuo maisto: valgykite praėjus nejautros sukeltam veido tirpimui.

3. Kokį maistą galima valgyti po procedūros?

Pirmą savaitę rekomenduojama rinktis skystesnį, lengvai kramtomą maistą: košes, trintas sriubas. Venkite aštrių patiekalų, kurie gali sudirginti operacijos vietą ir karštų produktų, kurie gali paskatinti kraujavimą. Taip pat pirmomis dienomis po danties traukimo rekomenduojama susilaikyti nuo tabako produktų ir alkoholio.

4. Ar protinių dantų rovimas yra sudėtingesnis nei kitų dantų?

Jeigu protinis dantis pilnai išdygęs, jo šalinimas dažniausiai nėra sudėtingesnis.

5. Ar visus sugedusius pieninius dantis reikia šalinti?

Ne, pažeidimus pastebėjus laiku, dažniausiai užtena terapinio gydymo – dantų plombavimo. Stengiamės išsaugoti vaikų pieninius dantukus: gera jų būklė svarbi nuolatinių dantų vystymuisi ir dygimui.

6. Kuo sudėtingas danties rovimas skiriasi nuo paprasto?

Danties šalinimas būna sudėtingesnis tokiais atvejais, kai šaknys yra ilgos, persipynusios su gretimų dantų šaknimis. Taip pat, jeigu dantis yra retinuotas (nepilnai išdygęs).

Nors tai burnos chirurgui techniškai sudėtingesnė ir šiek tiek ilgesnė procedūra, net ir toks danties šalinimas nėra skausmingas: procedūra atliekama vietinėje nejautroje.

7. Kas yra dantų rovimas?

Jeigu laiku nesuteiktas gydymas ir dantis buvo negrįžtamai pažeistas, teks jį pašalinti. Dantų rovimas dažniausiai atliekamas kraštutiniu atveju, kai danties išsaugoti nepavyksta. Tai gali nutikti dėl ėduonies, mechaninės traumos, pažengusių periodonto ligų. Danties šalinimas dažniausiai yra greita ir nesudėtinga procedūra, kurią patyrę burnos chirurgai atlieka greičiau nei per pusvalandį.


Dantų šalinimo eiga

Gydymo eiga kiekvienu atveju individuali, kartais prireikia papildomų procedūrų. Trumpai pristatome svarbiausius gydymo etapus:

  • Konsultacija. Burnos chirurgas įvertinama paciento danties būklę, padaro rentgeno nuotrauką ir pasiūlo geriausią gydymo planą. Jeigu danties išgelbėti neįmanoma, pasiruošiama jo šalinimui.

  • Pasiruošimas danties rovimui. Pacientui suleidžiama vietinė nejautra, kad procedūros metu nepatirtų nemalonių fizinių pojūčių.
  • Dantų šalinimas. Suveikus nuskausminimui, burnos chirurgas, pasitelkęs modernius instrumentus, pašalina dantį.
  • Po procedūros. Pacientui duodamas sukąsti vatos tamponėlis, kuris padeda sustabdyti kraujavimą, taip pat šaldantis kompresas veido tinimui mažinti. Gydytojas informuoja, kokius medikamentus skausmo malšinimui įsigyti.