Dantų balinimas

Graži, sveika ir balta šypsena yra vienas svarbiausių pasitikėjimo savimi ir nuoširdžios šypsenos garantų. Dantų balinimas – tai procedūra, kuri greitai, efektyviai ir ilgam laikui sugrąžins baltų dantų šypseną.

Dantų spalvos pokyčiai

Dantų spalva gali nedžiuginti dėl pačių įvairiausių priežasčių. Kartais ją nulemia genetika, o kartais – gyvenimiški įpročiai: dažnas kavos gėrimas, rūkymas, įvairus maistas. Neretai dantų spalvą keičia ir anksčiau vartoti stiprūs vaistai, antibiotikai.

Nepriklausomai nuo pokyčių priežasčių, dantų spalvą galima koreguoti, pasitelkus naujos kartos technologijas. Mėgaukitės balinimo kokybe ir ilgai išliekančiais rezultatais!



Kainos:

Kabinetinis balinimas

139 eur

Vieno danties balinimas

19 eur

Endodontinis danties balinimas

33 eur

Pakartotinis endodontinio balinimo vizitas

13 eur

Dantų balinimo kapa vienam žandikauliui (balinimui namuose)

50 eur

Informaciją apie kitų paslaugų kainas rasite čia.


Kas atlieka dantų balinimą?


DUK

Atsakome į pacientams svarbiausius klausimus apie dantų balinimą:

1. Ar dantų balinimo procedūra tikrai saugi?

Taip, kai procedūra atliekama prižiūrint gydytojui odontologui, naudojant profesionalias, sertifikuotas balinimo priemones, užtikrinamas paciento saugumas.

2. Ar balinimo procedūra yra skausminga?

Ne, atliekant profesionalų balinimą, procedūros metu skausmo nejausite.

3. Kiek laiko trunka profesionalus dantų balinimas?

Kabinetinis balinimas atliekamas per maždaug 30 minučių (vizitų skaičius nustatomas individualiai), o balinimas kapomis namuose dažniausiai užtrunka apie 10 – 14 dienų.

4. Kiek laiko išliks dantų balinimo rezultatai?

Rezultatai priklauso nuo dantų priežiūros, vartojamų gėrimų bei maisto produktų ir įpročių (pavyzdžiui, vartojant tabako produktus, dantys greičiau patamsėja). Praktika rodo, kad tinkamai prižiūrint dantis, nepriekaištingas baltumas gali išlikti net pora metų.

5. Ar įmanoma išbalinti ir negyvus dantis?

Taip, mūsų klinikoje atliekamas endodontinis (vidinis) danties balinimas.

6. Kiek kainuoja dantų balinimas Kaune?

Procedūros kainos skiriasi, jos priklauso nuo pasirinkto balinimo metodo. Pavyzdžiui, pavienių dantų endodontinis balinimas kainuoja vos nuo 19 eur, o pilno kabinetinio balinimo su ZOOM sistema – nuo 139 eur.

7. Ar po profesionalaus dantų balinimo galiu gerti ir valgyti kaip įprasta?

Iš karto po balinimo dantų emalis tampa labiau pažeidžiamas, imlesnis pigmentams, todėl pora dienų po procedūros reikia vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų, kad dantys nepatamsėtų. Po minėto laikotarpio galėsite vėl vartoti mėgstamus produktus. Norint išsaugoti dantų baltumą, labai svarbu palaikyti gerą burnos higieną.

8. Ar balinimo procedūra neturi šalutinio poveikio?

Nors tai saugus metodas, po procedūros dalis žmonių patiria laikiną dantų jautrumą, gali būti nežymus dantenų sudirgimas. Šie nemalonūs pojūčiai paprastai išnyksta jau netrukus po gydymo.

9. Ar profesionalus balinimas tinka visiems pacientams?

Nors paprastai balinimas yra saugus, procedūra yra nerekomenduojama sergant tam tikromis dantų ir dantenų ligomis, asmenims iki 18 metų, nėščiosioms, taip pat moterims, kurios maitina krūtimi. Tokiais atvejais rekomenduojama pasikonsultuoti su odontologu.

10. Ar pasitelkus dantų balinimą, pavyks gali pašalinti visas pigmentines dėmes?

Nors balinimo procedūra leidžia pašviesinti dantų spalvą, turint pigmentinių dėmių, rezultatas gali būti netolygus. Siekiant to išvengti, prieš balinimą atlikite profesionalią burnos higieną.


Dantų balinimo nauda

  • Efektyvūs rezultatai. Profesionalios, gydytojų atliekamos balinimo procedūros suteikia gerokai veiksmingesnius ir labiau pastebimus rezultatus, lyginant su parduotuvėje pirktomis priemonėmis. Profesionalių procedūrų metu naudojama didesnė balinamųjų medžiagų koncentracija, todėl balinimas vyksta greičiau, o rezultatai būna intensyvesni.

  • Individualus balinimas. Atliekant profesionalią balinimo procedūrą, rezultatas gali būti pritaikomas pagal konkrečius paciento poreikius ir galimybes. Odontologas individualiai parenka balinimo priemonių stiprumą ir balinimo proceso trukmę.
  • Ilgai išliekantis dantų baltumas. Profesionalios balinimo procedūros suteikia ilgaamžiškesnius rezultatus, palyginti su namuose naudojamais metodais ar be recepto, parduotuvėse parduodamais balinimo produktais. Tinkamai prižiūrint dantis, laikantis gydytojo rekomendacijų, profesionalaus balinimo rezultatai džiugins Jus net iki kelerių metų!
  • Mažesnis jautrumas. Daugelis žmonių, svarstančių apie dantų balinimą, jaudinasi dėl dantų ir dantenų skausmo bei jautrumo po procedūros. "Dantesa" klinikoje gydytojai odontologai naudoja priemones, kurių dėka patiriamas gerokai mažesnis trumpalaikis dantų jautrumas (o kai kurie pacientai jo apskritai nejaučia). Atliekant balinimą, dantenos yra apsaugomos nuo balinimo medžiagų poveikio, pacientas patiria mažiau diskomforto.
  • Maksimalus saugumas. Moksliškais tyrimais yra įrodyta, kad teisingas ir saugus odontologų atliekamas dantų balinimas yra nekenksmingas. Profesionalus balinimas atliekamas su gydytojo odontologo priežiūra, todėl sumažinama dantenų, dantų ar aplinkinių audinių pažeidimų rizika.
  • Gydytojo priežiūra viso proceso metu. Nesvarbu, pasirinksite dantų balinimą gydytojo kabinete, ar kapomis namuose, viso proceso metu Jus konsultuos ir prižiūrės patyręs gydytojas. Jausitės saugiai ir užtikrintai.


Pasiruošimas dantų balinimui

Dantų balinimas gali būti atliekamas tik sveikiems pacientams. Todėl, prieš pradedant procedūrą, odontologas atlieka išsamią dantų ir burnos ertmės apžiūrą. Tai leidžia laiku nustatyti įvairias sveikatos problemas, pavyzdžiui, kariesą (ėduonį) ar dantenų ligas. Tokiu atveju prieš balinimą būtina atlikti terapinį gydymą.

Taip pat ruošiantis dantų balinimui būtina atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu šalinami dantų akmenys, pigmentinės dėmės, nupoliruojami dantys. Tai užtikrina, kad bus pasiekiamas tolygus, geriausias įmanomas balinimo rezultatas.

Dantų balinimo metodai

1. Kabinetinis balinimas

Dantų balinimo procesas vyksta gydytojo odontologo kabinete, naudojant pažangią ZOOM sistemą. Lyginant su balinimu namuose, naudojamos labiau koncentruotos medžiagos, todėl greičiau pasiekiamas norimas rezultatas. Vis dėlto, yra rizika, kad pasireikš šiek tiek didesnis dantų jautrumas. Lyginant su balinimu kapomis, kabinetinė procedūra gali būti mažiau komfortiška.

Gydytojo kabinete atliekamas ir endodontinis dantų balinimas. Ši procedūra aktuali tokiais atvejais, kai negyvi dantys patamsėja.

2. Balinimas namuose

Dantų balinimas namuose, naudojant individualiai parinktą balinimo rinkinį, gautą odontologijos klinikoje. Šį metodą vertina žmonės, kurių darbotvarkė įtempta ir negali lankytis klinikoje pakartotiniams vizitams: balinimas atliekamas Jums patogiu metu, Jūsų pasirinktoje vietoje. Nepaisant didesnio komforto, verta atkreipti dėmesį, kad norimus rezultatus pasieksite šiek tiek lėčiau nei pasirinkus kabinetinį balinimą.

Dantų balinimo eiga

Nors abu dantų balinimo variantai leidžia pasiekti puikių rezultatų, jų eiga šiek tiek skiriasi:

Kabinetinis balinimas

  • Konsultacija: konsultacijos metu įvertinama paciento dantų būklė, aptariami lūkesčiai, atsakoma į visus su dantų balinimu susijusius klausimus.

  • Pasiruošimas: atliekama profesionali burnos higiena ir kitos reikalingos procedūros.
  • Dantenų apsauga: siekiant apsaugoti dantenas ir kitus burnos audinius nuo sudirgimo, gydytojas uždeda specialią dantenų apsaugą (kartais vadinamą skystų koferdamu).
  • Balinimas: atlikus pasiruošimą, ant dantų paviršiaus tepama didelės koncentracijos balinamoji medžiaga, sudėtyje yra vandenilio peroksido. ZOOM sistema aktyvinama pasitelkus ultravioletinę šviesą. Dėl UV šviesos poveikio, įvyksta oksidacijos reakcija: dantų spalva efektyviai pašviesėja. Procedūra trunka apie pusvalandį, atidžiai prižiūrint gydytojui.
  • Papildomi vizitai: priklausomai nuo naudojamų medžiagų koncentracijos ir paciento situacijos, norimam rezultatui pasiekti gali prireikti kelių vizitų.

Endodontinis balinimas

  • Balinimas. Procedūra atliekama iš vidaus: į endodontinę ertmę įdedama balinamoji medžiaga, ji užsandarinama laikina plomba. Balinimas trunka keletą dienų.

  • Pakartotinis vizitas. Atvykus pas gydytoją, įvertinama, ar pavyko pasiekti norimą rezultatą. Jeigu iki pageidaujamo baltumo dar šiek tiek trūksta, balinamoji medžiaga dedama pakartotinai.
  • Balinimo pabaiga. Iš endodontinės ertmės pašalinama balinamoji medžiaga, dar kartą dedama laikina plomba. Dažniausiai tenka palaukti pora savaičių, kol danties būklė stabilizuosis, neutralizuosis balinamųjų medžiagų poveikis ir bus galima dėti nuolatinę plombą.

Balinimas namuose

  • Konsultacija: pirmo vizito metu gydytojas įvertina paciento būklę ir nusprendžia, ar balinimas namuose yra tinkamiausias variantas. Aptariami balinimo tikslai, nuimami dantų atspaudai balinimo kapų gamybai.

  • Instrukcija: pagaminus kapas, pacientas dar kartą atvyksta į kliniką ir pasiima jas bei visą balinimo rinkinį (švirkštą, balinimo gelį). Gydytojas suteikia išsamią instrukciją apie saugų ir veiksmingą balinimo medžiagų naudojimą. Svarbu atsižvelgti į gydytojo rekomendacijas, atkreipti dėmesį į galimą šalutinį poveikį.
  • Paruošimas: prieš švirkščiant balinamąjį gelį į kapas, būtina kruopščiai išvalyti dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu, kad pašalintumėte apnašas ir nešvarumus. Taip užtikrinsite, kad balinamasis gelis galėtų tiesiogiai kontaktuoti su dantimis, tolygiai juos padengs.
  • Balinimas: pasitelkę rinkinyje esantį švirkštą / aplikatorių, į kapas įšvirkškite nedidelį balinamojo gelio kiekį. Svarbu naudoti tokį produkto kiekį, kokį nurodė odontologas. Priešingu atveju gelio perteklius gali patekti ant dantenų ir jas sudirginti.

Dantų priežiūra po balinimo

Po dantų balinimo būtina laikytis gydytojo rekomendacijų. Taip pavyks išlaikyti pasiektus rezultatus ir sumažinti dantų jautrumą:

  • Bent 24-48 valandas po balinimo venkite dažančių maisto produktų ir gėrimų. Susilaikykite nuo kavos, juodos arbatos, raudonojo vyno ir pan.: pirmo vizito metu gydytojas įvertina paciento būklę ir nusprendžia, ar balinimas namuose yra tinkamiausias variantas. Aptariami balinimo tikslai, nuimami dantų atspaudai balinimo kapų gamybai.

  • Reguliariai valykite dantis šepetėliu ir dantų siūlu.
  • Jei jaučiate dantų jautrumą, naudokite jautrumą mažinančią dantų pastą arba gelį.